راوند خبر اسلام آباد غرب
راوند خبر اسلام آباد غرب
درباره وبلاگ


راوند خبر اسلام آباد غرب

مدیر وبلاگ : محسن احمدیان
مطالب اخیر
نویسندگان

اسلام آباد تصویر :

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاکنون از مناطق گرمسیری استان کرمانشاه 26 هزار تن ذرت خریداری شده و همچنان ادامه دارد.
 
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ اسماعیل پرویزی فر با بیان مطلب فوق افزود: در مناطق گرمسیری استان حدود 6 هزار و 800 هکتار ذرت کشت شده است.

وی با اشاره به اینکه خرید ذرت به صورت تضمینی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: خرید ذرت به صورت تضمینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: خرید ذرت با رطوبت 30 درصد 9600 ریال قیمت گذاری شده که بسته به شرایط رطوبتی این رقم تا 8 هزار ریال نیز افت می‌یابد.

پرویزی فر با بیان اینکه سال قبل 7هزار و 500 هکتار ذرت در مناطق گرمسیری کشت شده تصریح کرد: سال قبل از این سطح حدود 56 هزار تن ذرت تولید شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به کشت بذور هیبرید در مناطق گرمسیری گفت: این بذور شامل سیمون، BC و ذرت 704 بوده که عملکرد بهتری نسبت به ارقام دیگر دارند.

وی افزود: در سال زراعی 94-93 بیش از 80 درصد بذور توزیعی در استان از نوع میان‌رس مانند سیمون و BC بوده که دو آب کمتر نیاز دارد.

پرویزی فر خاطرنشان کرد: پیش بینی شده در سال زراعی جاری از مناطق گرمسیری استان کرمانشاه حدود 50 هزار تن ذرت تولید گردد.

وی علت کاهش سطح زیر کشت ذرت در مناطق گرمسیری را مدیریت منابع آب و جایگزینی کشت ذرت با محصولات کم مصرف آب بیان کرد که صرفه اقتصادی آنها با ذرت برابری می‌کند.

گفتنی است: سال قبل حدود 328 هزار تن ذرت در استان کرمانشاه تولید شده که از این میزان حدود 56 هزار تن مربوط به مناطق گرمسیری بوده و بقیه مربوط به مناطق معتدل و سرد است.
نوع مطلب :
برچسب ها : اسلام اباد تصویر،
لینک های مرتبط :


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات