راوند خبر اسلام آباد غرب
راوند خبر اسلام آباد غرب
درباره وبلاگ


راوند خبر اسلام آباد غرب

مدیر وبلاگ : محسن احمدیان
مطالب اخیر
نویسندگان

راوند خبر :

به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه اسلام آباد غرب، امروز شنبه 22 اسفند در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) آیت الله محمود محمدی عراقی با حجت الاسلام و المسلمین سید امیر محمدی پور امام جمعه محترم و رؤسای ادارات دیدار و گفتگو داشتند.امام جمعه محترم ضمن خیر مقدم به حضار در رابطه با دیدار حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) با خبرگان تذکراتی را همیشه داشته اند.

ایشان همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: همه ما معتقد به ولایت فقیه هستیم. ولی فقیه باید مجتهد و فقیه باشد و در پرتو اجتهاد و فقاهت، به قانون اسلام آگاهی داشته باشد. اکر چنین فردی پیدا کردید اطاعتش واجب است. ما مردم از آنجا که نمیتوانیم تشخیص بدهیم ، افراد خبره را ، شورای نگهبان تشخیص می دهد و مردم خبرگان را انتخاب میکنند و طبق فرامین اعتماد میکنند. امروز کشور های مختلف رهبرانشان به رهبر ما احترام می گذارند حتی رهبر روسیه هم مرید حضرت آقا شدند امروز جهان اسلام چشم و امیدشان به رهبر انقلاب است. باید خبرگان باشند که اگر خدایی نکرده رخداد غیر منتظره ای پیش آید نسبت به حل آن با تدبیر ویژه اقدام نمایند.

سپس آیت الله محمدی عراقی ضمن تسلیت حضرت فاطمه زهرا (س) و ذکر مصیبت در سوگ ایشان به ایراد سخنانی پرداختند.

وی اظهار کرد : بنده اعتقادم این است افرادی که رأی نیاوردند اجرشان پیش خدا از کسانی که رأی آوردند بیشتر است چون کسانی که رأی می آورند یک موفقیت ظاهری بدست می آورند ، برای افرادی که در این راه هم تلاش کردند یک پاداشیست اما آن کسانی که این موفقیت را بدست نیاورند و برای خدا به خاطر کشور، انقلاب،  امام و  رهبری آمدن و تلاش کردند و زحمت کشیدند .در انتخاباتی به فرمایش حضرت آقا بر روی هم ، دارای سلامت، دارای امانت، دارای نجابت از سوی این گونه افراد اجرشان بیشتر است و چه بسا مضاعف باشند به آنان که رای آوردند.

خوشبختانه انتخابات بر روی هم در سراسر کشور انتخابات بسیار خوبی بود و خدا رو شکر میکنیم که مورد رضایت و قدر شناسی از جانب مقام معظم رهبری قرار گرفت. مخصوصا در مقایسه با سال 88 و مشکلات و فتنه هایی که بوجود آمد ایشان اظهار رضایت کردند و فرمودند یکی از ثمرات و برکات این انتخابات این بود که در سراسر کشور با سلامت کامل و با امنیت کامل برگزار شد که این خود یک نعمت بزرگیت است که واقعا از کسانی که زحمت کشیدند، از مسولین انتخابات در سراسر کشور و مسئولین امنیت  کشور که ما باید قدرشناس زحمت هایشان  باشیم.

خیلی از کشور ها به هر حال نیاز دارند به ناظران بین المللی و دعوت می کنند که بیایند که در دنیا گواهی بدهند این انتخابات، انتخابات بی طرفانه ای بود . ولی جمهوری اسلامی نیازی به این نمی بیند. سناتور ها و نمایندگان مجلس آمریکا هم اعلام کنند ، ایران به ما اجازه نداد که نظارت کنیم بر انتخاباتش. این یک نقطه قوت برای جمهوری اسلامی می باشد. ما به برگزارکنندگان انتخابات نیز ایمان داریم. مردم نیز اعتماد دارند و بر مسئولین خودشان نیز باور دارند و  حق مردم را حق الناس می دانند.

نکته ای که امسال جدید بود این بود که مقام معظم رهبری کلمه نجابت را در کنار کلمه امانت، در کنار امنیت  و سلامت اضافه کردند و این نشان میداد که ایشان هنوز دلشان می سوزد و ناراحتی دارند نسبت به جریانی که در سال 88  پیش امد. فرمودند به بزرگانی که رأی نیاوردند به هر حال این افتخاری است برای جمهوری اسلامی .

مجلس خبرگان یک رئیس دارد بعنوان مثال آیت الله یزدی ! به هر دلیلی این آقای رئیس خبرگان موفق به کسب آراء لازم نمیشود. مثلا 16 نفر رو باید در تهران انتخاب بکنند ایشان می شود نفر هیجدهم. ولی در روز اول افتتاحیه مجلس خبرگان سخنرانی می کند ولی گله از کسی نمی کند و می گوید ما به قانون و رأی مردم احترام میگذاریم ، برای ما آراء مردم محترم است و خدا رو شکر میکنه و تشکر میکند از مردم که چون یک باری را از دوش من برداشتند.

درپایان این دیدار حضار نماز ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام محمدی پور در مسجد جامع شهرستان به جا آوردند.


نوع مطلب :
برچسب ها : راوند خبر، اسلام آباد غرب، امام جمعه،
لینک های مرتبط :


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات