تبلیغات
راوند خبر اسلام آباد غرب - مروری بر کارنامه یک ساله افشین کریمی در فرمانداری اسلام آباد غرب
 
راوند خبر اسلام آباد غرب
راوند خبر اسلام آباد غرب
درباره وبلاگ


راوند خبر اسلام آباد غرب

مدیر وبلاگ : محسن احمدیان
مطالب اخیر
نویسندگان

راوند خبر :

مروری بر کارنامه یک ساله افشین کریمی در فرمانداری  اسلام آباد غربمهران محمدی /  عقل و احساس در طول تاریخ همواره در تقابل با هم بوده اند وهر انسانی به فرمان عقل یا دل دیگری را تحت سیطره خود دراورده است.قضاوت های انسان نیز متاثر از عقل و احساس اوست اما گذر زمان دانش انسان را کامل تر میکند تا  قضاوتی به حقیقت نزدیک تر داشته باشد.متاسفانه یکی از خطاهای ما این است که در قضاوت هایمان راجع به افراد شتاب زده هستیم و عموما خیلی زود تصویری ذهنی از انان میسازیم که در گذر زمان آشکار میشود با واقعیت نسبتی ندارند.باید پذیرفت سلایق و گرایشات هر فردی خواه ناخواه در قضاوت او تاثیر گذار است ،به همین دلیل ممکن است مدیری موفق باشد اما تصمیماتش در تضاد با مناقع ما باشد،آنگاه احساس ما عقل را کنار زده و خود بر مسند قضاوت مینشیند.

اکنون که یک سال از مدیریت فرماندار اسلام آباد گذشته است ، هیجانات به میزان زیادی فروکاسته شده وقضاوت ها نسبتا عقلانی تر و به حقیقت نزدیک تر است. فرماندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی شهرستان از اختیارات فراوانی برخوردار است بگونه ای که هر تصمیم کوچک وی تاثیری بزرگ درسرنوشت شهرستان خواهد داشت ،پس وقت آن است تا کنشگران سیاسی یک سال گذشته را به بوته نقد گذاشته و نقاط ضعف و قوت ایشان را به دور از انگیزه های خطی و جناحی بررسی نمایند.
به شرط آنکه از آفت مطلق بینی و سیاه و سفید دیدن حذر کنیم وفرماندار را آنگونه که هست قضاوت کنم نه آنگونه که تمایل داریم باشد! وآنچه شرط بلاغ است بیان کنیم.
اعتراف میکنم نگاه من به ایشان در طول این مدت با نوساناتی همراه بوده اما امروز انچه مینویسم تصویری پایدار و پیرایش شده از فرماندار اسلام آباد غرب است.برای قضاوتی صحیح در خصوص عملکرد فرماندار اسلام آباد  باید ابتدا فضای سیاسی شهرستان در سال گذشته را به درستی تشریح تمود. فضایی ملتهب و دو قطبی که نیروهایی سیاسی همسوی شهرستان عملا در مقابل هم قرار گرفته بودند و به جای هم افزایی  پنجه در پنجه هم افکنده بودند.مدیریت این فضای احساسی  کاری بس سخت و دشوار و نیازمند عقلانیت و تدبیری بود که با فراست  فرماندار اسلام آباد این مهم به وقوع پیوست تا بار دیگر آرامش بر فضای سیاسی شهرستان حاکم شود.

اساسا عیار یک مدیر در بحران ها نمایان میشود.چند واقعه در طول یک سال گذشته بحران هایی  بالفعل با بالقوه بود که تدبیر فرماندار محترم آن را مدیریت نمود تا عیار مدیریت ایشان هویدا شود. خود تغییر فضای سیاسی با کمترین هزینه و تزریق آرامش به مثابه نوعی مدیریت بحران بود که فرماندار به خوبی از عهده آن برآمد. باید در نظر داشت در فضای تنش و درگیری هیچ برنامه ای به مقصود نخواهد رسید و اساسا توسعه در بستری آرام تحقق پیدا میکند.

برگزاری شایسته و تحسین برانگیز مسابقات کشتی قهرمانی جوانان کشور و فینال لیگ برتر کشتی که به گواه کارشناسان کشتی کشور، ورزشکاران و دست اندرکاران سطح کیفیت مسابقات کم نظیر بود.کم تر کسی باور داشت برای اولین  بار و بدون تجربه برگزاری مسابقات در گذشته اسلام آباد غرب بتواند مسابقات را در سطحی عالی میزبانی  کند و مورد تحسین همگان قرار گیرد،بی شک اگر نبود تلاش شبانه روزی فرماندار اسلام آباد و بسیج تمام داشته ها و امکانات و مدیریت آن تجربه ای تلخ در کارنامه شهرستان رقم میخورد اما خوشبختانه این مسابقات به سند افتخار مدیریت شهرستان تبدیل شد.
 
مدیریت هوشمندانه سفر چند تن از فعالین سیاسی اصلاح طلب به اسلام آباد و برقراری امنیت در فضای جلسه که باعث شد بدون هیچگونه مشکلی مراسم برگزار شود و نقشه گروه های فشار نقش بر آب شود.
 
برگزاری انتخابات در کمال صحت و سلامت و آرامش در عین حفط شور و نشاط انتخاباتی به نحوی که هیچگاه فرماندار اسلام اباد به جانبداری از نامزدی خاص متهم نشد.به دلیل جو سیاسی شهرستان در گذشته معمولا تمام مجریان انتخابات در مظان اتهام جابنداری از کاندیدایی خاص قرار میگرفتند به جز این دوره که  فرماندار هیج بهانه ای به منتقدین نداد، خصوصا در یک هفته اخر که مرکز شهر به انبار باروت تبدیل شده بود و با کوچکترین جرقه ای شعله ور میشد که  با تدابیر وِیژه مشکلات احتمالی در نطفه خنثی شد.وآخرین نمونه نیز در بحران بیماری ویروسی ناشناخته اخیر بود که  تدابیر درست و تشکیل به موقع ستاد مدیریت بحران واطلاع رسانی درست مانع تسری بیماری به سایر شهروندان اسلام آبادی شد.

توجه ویژه و پایش امر فرهنک به عنوان زیر بنای توسعه در شهرستان از دیگر مزیتهای نگرش فرماندار محترم بوده است.انجمن های فرهنکی و هنری مختلف در طول این مدت فعال شدند و جان تازه ای به هنر شهرستان دمیده شد.


آقای فرماندار در روز معارفه قول داد جایگاه منتقدین  محترم تر از جایگاه متملقین باشد.سعه صدر فرماندار در برخورد با منتقدین در طول این مدت  مهر تائیدی بر خوش عهدی ایشان است که هیچ گاه متنقدی به صرف نقد مطرود فرماندار اسلام آباد نشد و همه با نگاهی برابر دیده شدند.از ثمرات این نگاه تبدیل فضای مونولوگ به فضای دیالوگ در شهرستان و تعامل با جریانات و طیف های سیاسی مختلف و برگزاری نشست های هم اندیشی با اصحاب رسانه و سیاست بود.
 
 
مزیت دیگر فرماندار اسلام آباد وسعت دید و جامعیت اطلاعات بود که از برخورد های اول نیز این ویژگی ها مشهود بود. شخص اول هر شهرستان ضرورت دارد نگاهی جامع داشته و تک بعدی نباشد تا بتواند مجموعه ها را با هم هماهنگ کند که این ویژگی در فرماندار اسلام آباد غرب نیز نسبت به سایر فرمانداران استان کم نظیر بوده است.
 
باید توجه داشت رمز موفقیت هر دولتی اعتقاد قلبی مدیران آن به برنامه ها و راهبرد کلی دولت است. اقای کریمی از این حیث جز سابقون اصلاح طلب استان ایلام و چهره ای کاملا معتدل و شناخته شده و شناسنامه دار است که در عین جوانی انبانی گران بها از تجارب ارزشمند مدیریتی اندوخته دارد و با تلفیق تجربه و نیروی جوانی اکنون توانسته الگوی مدیریتی مدبرانه ای را به نمایش بگذارد.
بی شک در فردای هر انتخاباتی خصوصا انتخابات مجلس شورای اسلامی ، آرایش نیروهای سیاسی و صف آرایی ها تغییر میکند و معادلات جدیدی خلق میشود.استان کرمانشاه و شهر اسلام آباد نیز از این قاعده مستثنی نیست و پس از انتخابات مجلس نقطه ثقل قدرت در آن تغییر کرده است و اصحاب جدید قدرت نیز بالطبع دارای سلایق و نظرات متفاوتی هستند.

از آنجا که یکی از عوامل توسعه و ارتقای بهره وری ثبات مدیریت است پس  چه بهتر است که به مدیران زمان بیشتری داده شود تا برنامه های بلند مدت خود را با فراغ بال اجرا کنند ، البته هر قدر ثبات مدیریت مهم است تقویت پایه های بنای یک مدیریت نیز مهم است ، مدیری که به آینده مسئولیت خود اطمینان نداشته باشد و در برزخ باشد فاقد اقتدار خواهد بود و طبعا با دستان لرزان نخواهد توانست مدیریت کند پس شایسته است  مدیران را زودتر از حمایت خود بهره مند کنیم تا خدای ناکرده اقتدار و آرامش خاطر مدیران خدشه دارد نشود که بی شک این موضوع موجب سوء استفاده زیردستان خواهد شد. هر تغییری باید منجر به تحول شود ،تغییری که به تحول نینجامد به جای پیشرفت، پسرفت را در پی خواهد داشت ، تغییر الزاما نمیتواند با تغییر افراد حاصل شود بلکه منظور از تغییر ، تغییر نگرش است ، آقای کریمی انسانی منعطف و دارای توان تعامل بالایی است که میتواند پس از گذشت یکسال و تسلط به فضای شهرستان و فرصت ها و تهدیدهای آن خود را به شرایط نوین  سیاسی و معادله جدید قدرت وفق دهد.

با این وجود رمزبقا وپویایی هر سیستمی حفظ نگرش انتقادی و نگاه آسیب شناسانه به عملکرد یک سال گذشته است ،ایشان به مانند هر انسان دیگری در کنار نقاط قوت  کاستی هایی دارد که اصحاب رسانه میتوانند با گوشزد نمودن آن ، آنان را اصلاح کرده و به توسعه شهرستان کمک نمایند.

منبع : غرب پرس 

نوع مطلب :
برچسب ها : راوند خبر، اسلام آباد غرب، فرماندار،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1 مرداد 1398 06:40 ب.ظ
5 billion deal was hailed by the TD Securities ‘Flash
Note' as providing Home Trust with near-term liquidity to
fund up to $1. She can be a member of the government relations committee of
the NS Consular Corps. mortgage broker Canadian Western Bank's CEO Chris
Fowler said this week the financial institution expects application volumes to rise as business slows for the
rival Home Capital, though it's going to continue
to become selective. RE will crash inside the GTA plus they will crash back towards the mean average.

Invis - Coquitlam Mortgage Brokers (604) 229-8474
جمعه 7 تیر 1398 04:12 ق.ظ
Similarly, $50 could possibly be a little too good to get true for the washer dryer combination. Airlines often sell airfare tickets called "non-refundable. craigslist advanced search Even whenever you bypass the 48-hour rule, you must nevertheless be unique. Always use commonsense and meet face-to-face, ideally using a friend or relative, for safety.
جمعه 24 خرداد 1398 02:37 ب.ظ
It's aⅼso possible tο have inexperienced tea or гaspberry ldaf tea.
جمعه 24 خرداد 1398 02:35 ب.ظ
Reѕeɑrch suggestss cіnnamon һas many health advantageѕ.
جمعه 24 خرداد 1398 02:27 ب.ظ
Lett eggs sіt in water ttub for five mіnutes.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 07:58 ق.ظ
Add more eɡgs to serve more indiνiduals.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 10:29 ب.ظ
Rаspberry Clafouti Rcipe + Larger Picture.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 04:42 ب.ظ
Add еxtra eggs to sertve extra individuals.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 12:30 ب.ظ
Eggs fіrst, tһеn water. Add 4 eggs and poaсh until set.
سه شنبه 21 خرداد 1398 01:09 ب.ظ
Υou may also hawve green ttea or raѕpberry leaf tea.
شنبه 18 خرداد 1398 12:46 ق.ظ

You should take part in a contest for one of the finest sites on the internet. I will highly recommend this web site!
پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:42 ق.ظ
The other day, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see
if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube
sensation. My apple ipad is now broken and she has
83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with
someone!
چهارشنبه 8 خرداد 1398 03:26 ق.ظ
I am really enjoying the theme/design of your website.
Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
A number of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.

Do you have any suggestions to help fix this problem?
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 01:52 ب.ظ
I like the helpful info you provide in your articles.

I'll bookmark your blog and check again here regularly.
I am quite sure I'll learn plenty of new stuff right here!

Good luck for the next!
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 02:00 ب.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe
for a blog web site? The account helped me a acceptable deal.
I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear
concept
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 04:28 ق.ظ
It is perfect time to make some plans for the future and it's time
to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or tips.
Perhaps you can write next articles referring to this
article. I want to read more things about it!
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 04:51 ب.ظ
This is very interesting, You are a very skilled blogger.

I have joined your feed and look forward to seeking more of your great
post. Also, I have shared your site in my social networks!
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 12:21 ق.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any responses would be greatly appreciated.
شنبه 7 اردیبهشت 1398 09:38 ب.ظ
Raѕpberry Clafoiti Recipe + Bigger Picture.
شنبه 7 اردیبهشت 1398 04:04 ب.ظ
Cumpаra Raspberry Pi 3 Mannequiin B 1 Gb RAM de lаa еMAG!
جمعه 6 اردیبهشت 1398 09:55 ب.ظ
You may also hɑve inexperienced tea or raspberry leaf tea.
دوشنبه 13 اسفند 1397 04:05 ب.ظ
North Pacific hakе spawn from January too June.
شنبه 22 دی 1397 07:42 ب.ظ
Excellent, what a weblog it is! This web site presents
useful data to us, keep it up.
شنبه 26 آبان 1397 07:19 ق.ظ
Having read this I thought it was very informative. I appreciate you taking the time and energy
to put this article together. I once again find myself spending a lot of time both
reading and commenting. But so what, it was still worth it!
پنجشنبه 24 آبان 1397 07:17 ب.ظ
This website was... how do I say it? Relevant!! Finally I have
found something that helped me. Thank you!
چهارشنبه 16 آبان 1397 08:45 ق.ظ
Can I just say what a comfort to uncover somebody who actually knows what they're talking about online.
You certainly understand how to bring a problem to light and make it important.

More and more people must check this out and understand this side of your story.
I can't believe you are not more popular since you surely have the gift.
چهارشنبه 25 مهر 1397 01:32 ب.ظ
Hi there! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!

Keep up the fantastic work!
سه شنبه 24 مهر 1397 06:57 ق.ظ
I every time used to read post in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net
for posts, thanks to web.
چهارشنبه 18 مهر 1397 06:49 ب.ظ
Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple tweeks would really
make my blog shine. Please let me know where you got your theme.
Thanks a lot
چهارشنبه 4 مهر 1397 06:21 ق.ظ
Hello, just wanted to mention, I liked this post. It was
practical. Keep on posting!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30