راوند خبر اسلام آباد غرب
راوند خبر اسلام آباد غرب
درباره وبلاگ


راوند خبر اسلام آباد غرب

مدیر وبلاگ : محسن احمدیان
مطالب اخیر
نویسندگان

منطقه اقتصادی

امروز در استانداری کرمانشاه با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخل و خارج کشور منطقه توسعه قصرشیرین رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرستان قصرشرین با دو بخش سومار و قصرشیرین نزدیکترین شهرستان به کشور عراق محسوب می‌شود که این موضوع برای حضور سرمایه‌گذاران جهت ایجاد صنایع بالادستی و پایین دستی در منطقه مذکور دارای اهمیت است.  

330 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق به عنوان راه دسترسی و داشتن دو مرز رسمی خسروی و پرویزخان جهت صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی امتیاز ویژه‌ای برای حضور علاقه‌مندان در شهرستان قصرشیرین محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش منطقه ویژه قصرشیرین در بهمن ماه 88 با سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه تصویب شد و یک سال بعد آغاز عملیات اجرایی آن در فاز نخست در مساحتی بیش از یک هزار و 330 هکتار ابلاغ شد.

در بیست و چهارم اسفند ماه 93 سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه به عنوان سازمان مسئول منطقه اقتصادی قصرشیرین تعیین و به تصویب رسید که با تبدیل شدن این منطقه به منطقه آزاد تجاری مساحت آن به 9 هزار و 830 هکتار افزایش می‌یابد.

زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین برای ایجاد صنایع پایین دست پتروشیمی آماده شده است و واگذاری اراضی آن به صورت مشارکتی و قطعی کمتر از یک روز کاری انجام می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات