راوند خبر اسلام آباد غرب
راوند خبر اسلام آباد غرب
درباره وبلاگ


راوند خبر اسلام آباد غرب

مدیر وبلاگ : محسن احمدیان
مطالب اخیر
نویسندگان

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد از 2500 دانشجو در استان کرمانشاه حمایت می‌کند.
اسلام آباد تصویر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ کامیار جمشیدی با بیان اینکه کمیته امداد به تمامی دانشجویان تحت حمایت خدمات تحصیلی و فرهنگی رایگان ارائه می دهد افزود: همزمان با شروع نیمسال نخست تحصیلی 94-95 بالغ بر شش میلیارد ریال کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان تحت حمایت در استان کرمانشاه پرداخت شده است.

وی در ادامه به حمایت کمیته امداد از 33 دانشجوی نخبه در استان اشاره کردو گفت: نخبگی این دانشجویان در زمینه های علمی، ورزشی، داستان نویسی و اختراعات از سوی بنیاد ملی نخبگان محرز شده است.

به گفته جمشیدی 19 نفر از این دانشجویان در سطح یک و مابقی در سطح دو و سه به عنوان نخبه شناخته شده اند.

وی تاکید کرد: کمیته امداد به دانشجویان نخبه تحت حمایت خدمات ویژه از قبیل پرداخت کمک هزینه تحصیلی دو برابر دانشجویان عادی ارائه و همچنین در مناسبت های ویژه از آنان تجلیل می کند. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جنگل


فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: امسال بیش از 700 هکتار از مراتع این استان با جنگل‌‌کاری احیا می‌شود.

سرهنگ عباس بهاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه سال گذشته، شاخص‌ترین سال در زمینه جنگل‌کاری بوده است، اظهار داشت: سال قبل در بیش از شش هزار هکتار از مراتع جنگل‌کاری انجام شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه خسارت به مراتع و جنگل‌ها به دلیل وقوع آتش سوزی در سه سطح بروز می‌یابد، عنوان کرد: در نخستین سطح تنها علوفه‌های سطحی دچار آتش سوزی و خسارت شده و با نخستین بارندگی نیز احیا می‌شود.

سرهنگ بهاری با بیان اینکه 90 درصد وقوع آتش‌‌سوزی‌ها مربوط به عامل انسانی است، اظهار داشت: در سطح دوم که علاوه بر علوفه‌ها، شاخه‌های درختان نیز دچار آتش سوزی می‎‌شود، به طور طبیعی و با آغاز بارشها جوانه زده و احیا می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت جنگل ها مربوط به سطح سوم است، افزود: در این سطح تنه درختان دچار آتش‌سوزی‌ها شده و تنها با کاشت نهال جایگزین امکان احیا فراهم می‌شود.

سرهنگ بهاری بیان کرد: هر سال با تهیه و کاشت نهال‌هایی همچون بادام، بلوط و ارژن نسبت به احیا جنگل و مراتع استان کرمانشاه در کنار دیگر اقدامات همچون آبیاری و قرق کردن تلاش می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با اشاره به سامانه 1504 گفت: سامانه مذکور جهت دریافت گزارشات مردمی پیرامون تخریب، آتش سوزی و تصرف اراضی مربوط به منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی فعال است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  شهید ستار عباسی متولد سال 1362 میباشد که در مبارزه با تکفیری ها در هفته گذشته به مقام شامخ شهادت نائل آمد.

مراسم تشییع شهید حرم زینب (س) ستار عباسی

مراسم تشییع شهید حرم زینب (س) ستار عباسی 

مراسم تشییع شهید حرم زینب (س) ستار عباسی

 

این مراسم با حضور باشکوه مردم ،نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، مسئولین استانی و فرماندهان کشوری و لشگری در حال برگزاری است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


راه‌آهن غرب کشور سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، اسدالله رازانی در اولین گردهمایی جذب سرمایه‌گذاران در بخش پتروشیمی و صنایع پائین دستی اظهار کرد: قطعه خط راه‌آهن کرمانشاه به خسروی نیز با ۲۰ درصد پیشرفت در حال انجام است که حداکثر در دو ، سه سال آینده افتتاح خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: با راه‌اندازی راه‌آهن غرب کرمانشاه تهران، خط ریلی کشور  از غرب به عراق و سپس اردن متصل خواهد شد.

رازانی در ادامه از کرمانشاه به عنوان استانی با ظرفیت‌های بالا یاد کرد و گفت: کرمانشاه استعدادهای بسیار خوبی در بخش پتروشیمی و صنایع پائین دستی دارد به گونه‌ای که اکنون سه پتروشیمی فعال و یک پتروشیمی در دست ساخت دارد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: احداث واحدهای پتروشیمی نیازمند داشتن آب کافی است که خوشبختانه با توجه به مناسب بودن بارندگی‌های استان، این امکان در کرمانشاه وجود دارد به گونه‌ای که متوسط بارندگی ۱۵ سال اخیر استان که با خشکسالی‌هایی نیز همراه بود به ۴۵۰ میلیمتر می‌رسد.

وی یادآور شد: اکنون ۶ سد در استان با ظرفیت آبی ۵۰۰ میلیون متر مکعب گنجایش وجود دارد و ۹ سد دیگر نیز با ظرفیت ۴۵۰ میلیون متر مکعب گنجایش در دست ساخت است.

رازانی در پاسخ به اظهارات معاون وزیر نفت مبنی بر اینکه اجرای پتروشیمی اسلام‌آبادغرب منوط به تامین آب کافی است، گفت: این واحد پتروشیمی به ۱۲ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد که با کمک آب منطقه‌ای علاوه بر این مقدار، دو میلیون متر مکعب دیگر نیز به عنوان ذخیره پیش بینی شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی گفت: پتروشیمی اسلام آبادغرب قرار است به فاینانس گذاشته شده و کار در مراحل نهایی خود قرار دارد و هیچ مشکلی برای ادامه فعالیت ساخت آن وجود ندارد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی در قصرشیرین گفت: اکنون ۵۰درصد از صادرات کل کشورمان به عراق از طریق این مرز‌ها صورت می‌گیرد.

رازانی از تلاش برای احداث یک مرز رسمی دیگر برای افزایش مبادلات تجاری با عراق خبر داد و گفت: به گفته رئیس جمهور، کرمانشاه دروازه تجاری ایران با عراق است.

وی از تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین به منطقه آزاد در آینده‌ای نزدیک نیز سخن گفت و افزود: حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه آینده درخشانی را از لحاظ سرمایه‌ای برای آنها رقم می‌زند.

اولین گردهمایی جذب سرمایه‌گذاران در بخش پتروشیمی و صنایع پائین دستی با حضور معاون وزیر نفت و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی (کشور عراق) در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
معاون فرماندار اسلام‌آباد غرب گفت: این شهرستان آمادگی پذیرایی از 10 هزار زائر اربعین را دارد.

حمیدرضا بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلام‌آباد غرب، با اشاره به تجهیز مساجد، حسینه‌ها و دیگر مراکز دارای سیستم گرمایشی اظهار داشت: این شهرستان بر‌اساس سهمیه ابلاغی، با تجهیز مراکز در کنار همکاری‌های مردم آمادگی پذیرایی از زائران اربعین را دارد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار اسلام‌آباد غرب با اشاره به اینکه بیشترین توقف زائران اربعین در شهر حمیل است، گفت: علاوه بر مکان‌های عمومی شهر حمیل، پنج واحد مسکونی شخصی در این شهر جهت اسکان زائران منظور شده است همچنین 15 نیروی هلال احمر  با تجهیز امکانات از این زائران استقبال می‌کنند.

بابایی از همکاری دستگاه‌های مرتبط جهت پذیرایی از زائران خبر داد و بیان کرد: مردم شهرستان اسلام‌آباد غرب در کنار فعالیت‌های هلال احمر، اوقاف و امور خیریه، راهداری، پلیس راه، شهرداری و دیگر دستگاه‌های مرتبط جهت اسکان و پذیرایی از زائران در حال فعالیت هستند.

وی از افزایش ساعت کار نانوایی‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر موارد مذکور با تأمین سوخت مکان‌های اسکان زائران و افزایش سه برابری تعداد سرویس‌های بهداشتی در راستای ارائه خدمت به زائران گام‌هایی برداشته شده است.

بابایی با اشاره به عبور تعدادی از زائران اربعین در چند روز گذشته از شهرستان اسلام‌آباد غرب گفت: ارگان‌های مرتبط جهت ساماندهی زائران در این شهرستان تا سه روز پس از اربعین پذیرای زائران است. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به نقل روابط عمومی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه، بی بی سی با اعلام اطلاعیه سپاه کرمانشاه به خبر دستگیری گروه های تروریستی در کرمانشاه واکنش نشان داد.


بازتاب جهانی اطلاعیه سپاه استان کرمانشاه + سند

تلویزیون فارسی بی بی سی در این خبر به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بر توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی سپاه کرمانشاه در خنثی کردن تحرکات گروه های تروریستی صحه گذاشته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نخستین جلسه ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با مسئولیت ریاست این دانشگاه برگزار شد.

اسلام آباد تصویر

به گزارش  اسلام آباد تصویر به نقل از دانشگاه آزاد در آستانه اربعین حسینی و با توجه به حضور زائران اربعین در استان کرمانشاه برای تردد به سمت کربلای معلی نخستین جلسه ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با مسئولیت ریاست دانشگاه و حضور اعضای این ستاد، همزمان با سفر معاون اجرایی اداره کل تشکل‌های اسلامی سیاسی به کرمانشاه برگزار شد.
در این جلسه نحوه خدمات‌رسانی به زائران اربعین از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی مورد تصمیم‌گیری قرار گرفت و مقرر شد واحدها و مراکز استان کرمانشاه که درگیر مستقیم تردد زائران اربعین هستند در خصوص عملیاتی کردن تصمیم‌های این ستاد از لحاظ خدمات‌رسانی، اسکان، برپایی چادرهای صلواتی در مسیر عبور و سایر خدمات مورد نیاز این عزیزان اقدام کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

منطقه اقتصادی

امروز در استانداری کرمانشاه با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخل و خارج کشور منطقه توسعه قصرشیرین رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرستان قصرشرین با دو بخش سومار و قصرشیرین نزدیکترین شهرستان به کشور عراق محسوب می‌شود که این موضوع برای حضور سرمایه‌گذاران جهت ایجاد صنایع بالادستی و پایین دستی در منطقه مذکور دارای اهمیت است.  

330 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق به عنوان راه دسترسی و داشتن دو مرز رسمی خسروی و پرویزخان جهت صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی امتیاز ویژه‌ای برای حضور علاقه‌مندان در شهرستان قصرشیرین محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش منطقه ویژه قصرشیرین در بهمن ماه 88 با سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه تصویب شد و یک سال بعد آغاز عملیات اجرایی آن در فاز نخست در مساحتی بیش از یک هزار و 330 هکتار ابلاغ شد.

در بیست و چهارم اسفند ماه 93 سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه به عنوان سازمان مسئول منطقه اقتصادی قصرشیرین تعیین و به تصویب رسید که با تبدیل شدن این منطقه به منطقه آزاد تجاری مساحت آن به 9 هزار و 830 هکتار افزایش می‌یابد.

زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین برای ایجاد صنایع پایین دست پتروشیمی آماده شده است و واگذاری اراضی آن به صورت مشارکتی و قطعی کمتر از یک روز کاری انجام می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به نقل از ایرنا؛ اسدالله رازانی عصر چهارشنبه در نشست با نمایندگان اقشار مختلف مردم شهرستان کنگاور با اشاره به موضوع توافق هسته ای، وضعیت آینده کشور را همراه با ورود سرمایه های خارجی مناسب دانست و گفت: به طور قطع آثار این موضوع را در استان خواهیم دید.
اسلام آباد تصویر

وی با بیان اینکه فرماندار کنگاور علاقه مند، توانمند و صاحب فکر و اندیشه است گفت: فرماندار کنگاور در امور مختلف بسیار مسلط عمل می کند.
رازانی از ایرانیان به عنوان ملتی یاد کرد که به سرنوشت و مسائل سیاسی و اجتماعی خود توجه نشان می دهند، اما آرمان طلب هستند و با وجود مشکلات ساختاری در کشور خود را با دنیا مقایسه می کنند و در نتیجه دستاوردهای موجود نادیده گرفته می شود.

وی با بیان اینکه باید نگاه به آینده معطوف باشد تصریح کرد: راه زیادی طی شده و راه زیادی باقی مانده و در جهت قوت قلب و اینکه در چه جایگاهی بوده و امروز در چه جایگاهی قرار داریم بد نیست به گذشته نگاه کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه هستیم افزود: تمام نقطه نظراتی که در این جلسه مطرح شد در این برنامه اعمال خواهد شد و به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: بخشی از مشکلات کنگاور توسط مدیریت این شهرستان و با هم افزایی ما حل خواهد شد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دو مسئله اصلی و مهم در شهرستان کنگاور وجود دارد اظهار داشت: استفاده بهینه از منابع و اولویت بندی آنها اولین موضوعی است که مورد توجه مدیریت ارشد استان خواهد بود.

رازانی همچنین دومین موضوع مهم را وجود استعدادهای فراوان در این شهرستان عنوان کرد و افزود: در معبد آناهیتا طوری هزینه خواهیم کرد که این منطقه به محل گردشگرپذیری تبدیل و از آشفتگی موجود خارج شود.
وی اظهار داشت: معبد آناهیتا به طور قطع در بحث گردشگری به عنوان یک پتانسیل به آن نگاه می شود و به دنبال احصا ارزش تاریخی آن هستیم.

استاندار کرمانشاه در پایان با طرح این سوال که شهرستان کنگاور تا پنج سال آینده چه جایگاهی را خواهد داشت بیان داشت: از تمام مسئولان و مردم دعوت می شود در این جهت با ارائه راهکارهای اساسی و بنیادین و به دور از بخشی بودن به تحول منطقه کمک کنند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر84 هزار نفر دارای 2 شهر و 84 روستاست و در 90 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و در ورودی استان واقع شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آفتاب کرمانشاه: مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: بارش‌ها در طول 25 روز گذشته در استان کرمانشاه چهار کشته و دو زخمی برجای گذاشت.

حسین بابا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جانی اظهار داشت: از ابتدای آغاز بارش‌های پاییزه در استان کرمانشاه، شدت بارندگی در برخی از مناطق استان سبب کشته و زخمی شدن 6 نفر شد.

مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به کشته شدن سه نفر در اثر طغیان و سیل در طول این مدت، افزود: ظهر روز گذشته دو نفر از کارکنان طرح عمرانی بخش آب در اثر شدت بارندگی و طغیان رودخانه در حوالی روستای «کیله سفید» از توابع شهرستان سرپل ذهاب به هنگام رانندگی و عبور از پل رودخانه کشته شدند.

به نقل از تسنیم بابا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جانی دلیل اصلی این حادثه را بی‌احتیاطی عابران در عبور از رودخانه به هنگام تشدید بارش و طغیان رودخانه دانست و گفت: با تلاش‌های دو تیم تجسس از اواسط روز گذشته تا صبح امروز یک نفر از سرنشینان خودروی غرق شده، پیدا شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به هشدارهای هواشناسی، عنوان کرد: تمامی حوادثی که از ابتدای شروع بارش‌های پاییزه در کرمانشاه اتفاق افتاده در اثر عدم توجه به هشدارهای هواشناسی و عدم توجه به رعایت نکات ایمنی در هنگام تشدید بارندگی است.

بابا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جانی با اشاره به خسارات 163 میلیارد تومانی ناشی از بارندگیهای شدید و سیل در استان، خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم در کاهش آسیب‌ها در هنگام وقوع حوادث طبیعی افزایش آگاهی و هشیاری مردم در رعایت نکات ایمنی و کنترل رفتار ترافیکی است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic